Léto plné táborů

Letní prázdniny jsou typickým časem pro pořádání letních táborů a nejinak je tomu i ve středisku Hraničář v Trutnově. Letošní léto jsme zařídili dětem hned tři tábory.

Poměrně velký tábor pro světlušky, vlčata, skauty a rovery vznikl na vypůjčeném tábořišti v Ruprechticích. Druhý malý tábor jen pro skupinku skautek uspořádali Hraničáři v těsné blízkosti naší střediskové chalupy Hájenky v Novém Rokytníku. Třetí mini tábor absolvovala nejmladší skautská kategorie – benjamínci a to v České Skalici. Jeden vedoucí a jeden skaut odjeli dokonce na mezinárodní tábor do Ameriky – tzv. světové Jamboree. Čtěte více

Středisko

Základní informace o skautském středisku HRANIČÁŘ Trutnov, historie, počty členů a další.

KALENDÁŘ

Termíny schůzek, výprav, akcí, táborů, střediskových rad.

TÁBORY

V létě jezdíme pravidelně na tábor do stanů. Kam? Kdy? Jak?

BAZAR

Krojové košile, vybavení, výrobky, inzerce, nabídka, poptávka.

Chata HÁJENKA

Nachází se u Nového Rokytníku. Vše o ubytování.

ZTRÁTY A NÁLEZY

Postrádáte oblečení, boty, spacák či jiné vaše věci? Našli jste něco a nevíte komu to patří?

Další příspěvky

MAHIGANI – výprava Letohrad 2018 (24.-26.5.2019)

Tentokrát vyrazíme na celý víkend na skautskou základnu Urbanka v Letohradě. A co nás čeká? Oheň, kytara, opékání buřtů, krásná příroda, zámecký park a schovka, ale hlavně zakončení naší celoroční etapové hry “100 let republiky”. Určitě využijete vše, co jste se v průbehu roku dozvěděli na výpravách. Setrojíme si stroj času a budeme cestovat zpět do roku 1918 a zpět.

Sraz bude v pátek 24.5. v 15:20 na vlakovém nádraží. Buďte přesní.
Konec pak v neděli 26.5. v 16:20 na vlakovém nádraží.

Čtěte více

Rekonstrukce kluboven se blíží

Přátelé a kamarádi, blíží se rekonstrukce našich skautských kluboven. Do konce měsíce června se máme vystěhovat. Hledáme urychleně náhradní prostory. Potřebujeme místo, kde se budeme rok scházet na schůzky, ale hlavně potřebujeme větší skladovací místo na naše táborové vybavení jako jsou tyče k teepee, plachty na stany, hrnce, kamna, rámy, podlážky, lavice apod.

DĚKUJEME ZA KAŽDOU INFORMACI ČI NABÍDKU.

Rozhodnutí musíme udělat do 24. května. Sdílejte to, prosím, mezí své známé a ptejte se!

BEZ VAŠÍ POMOCI TO NEZVLÁDNEME. DÍKY!!!

Kontakt: akela.hranicar@skaut.cz, mobil 732 424 313