MaHiGaNi – výprava Hájenka (16.-18.11.2018)

Je tu listopad, ochladilo se, ale sníh stále není a to se nám hodí.
Chystáme se vyrazit na na naší chatu Hájenku v Novém Rokytníku. Prožijeme zde další část etapové hry 100 let republiky.
Máme v plánu dělat všechny možné druhy ohňů. Každý si vyzkouší poskládat a rozdělat vlastní ohýnek.
Určitě si uděláme i oheň společný.

Další důležitou součástí bude přijímací rituál nováčků do smečky. Je tedy pro nás velice důležité,
aby se všichni nováčci zúčastnili. Když se třeba ještě necítí zde přespat je možné,
aby si je rodiče na noc odvezli. Vše je na domluvě. Samozřejmě budeme rádi, když se rozhodnou to zvládnout.

Sraz pro vedoucí, rádce, podrádce, šestníky a podšestníky bude v pátek 16.11. v 16:30 na klubovně.
Pro ostatní pak v sobotu 17.11. v 9:00 na klubovně. Návrat bude v neděli 18.11. ve 14:00 na klubovnu.

PLATBA

Účastnický poplatek bude tentokrát 250,- Kč, který můžete platit Bobrovi na schůzce
a nebo na můj účet 2600264674 / 2010 v poznámce pro příjemce jméno dítěte
a tak, aby to tam ve středu bylo. Vím, že je to na poslední chvíli.
Proto, kdo by to nezvládl je tu ten účet. Jinak je pro nás lepší hotovost.

JÍDLO

zajištěno bude jídlo na sobotu a neděli. Ty co budou od pátku by měli mít vlastní večeři a snídani.
V sobotu na cestu malou svačinu a 1,5L láhev s pitím.

CO S SEBOU

Na Hájenku i zpět půjdeme pěšky. Není to daleko. Spacáky a karimatky vezme do auta, takže nebalit do batohu.
Seznam věcí jako na víkendovou výpravu viz příloha.

Kdo už má kroj a nebo jen šátek vezměte si ho s sebou. Potřebujeme na ten slavnostní rituál.

Důležité: přezůvky na chatu, věci do lesa na práci se dřevem, tudíž aby se mohli ušpinit třeba i od smůly,
pláštěnku, teplou zimní obuv a počítejte i se špatným počasím, ešus a lžíci na jídlo, láhev na pití nebo termosku na čaj,
hrníček na čaj, baterko ideálně čelovku, vše zabaleno v jednom batohu. Není možné vláčet nějaké igelitky nebo tašky.
Prosím, aby si batohy balili kluci sami a rodiče jen dohlédněte na to, aby tam měli všechno.
Probírali jsme to na poslední schůzce s těmi mladšími, starší už to určitě zvládají.

Prosím, o závazné potvrzení účasti na výpravě a o to, by nováčci jeli všichni i kdyby jen na sobotu večer. Rituál je jednou za rok.

Kdo potřebuje něco probrat, nebojte se mi zavolat od 9 do 21 kdykoliv.

Těším se na společné zážitky na výpravě. Akéla