MaHiGaNi – výprava Stachelberg 1938 (8.-9.12.2018)

V prosinci se vypravíme prožít rok 1938 a mobilizaci. Navštívíme pevnost Stachelberg, kde nás čeká průvodce a dále budeme pokračovat po linii bunkrů a malých objektů mezi Babím a Libčí. Zažijeme bojovou hru na hranicích mezi Polskem a ČR.

Sraz všech bude v sobotu 8.12. v 8:00 na klubovně. Konec pak v neděli 9.12. ve 14:00 opět na klubovně.

Přespávat budeme tentokrát na našich klubovnách, takže karimatky a spacáky nebudete muset mít v batohu.

CO S SEBOU

vybavení jako na celovíkendovou výpravu viz seznam,
zdůrazňujeme teplé oblečení, rukavice, čepici, šálu či nákrčník, odolné boty do vlhka a chůzi v lese,
přezůvky na klubovnu, pláštěnku, ešus a lžíci, hrníček na čaj, 1,5L láhev s pitím.
Spacák, karimatku, věci na spaní a hygienu necháme na klubovně, kde budeme i tentokrát přespávat.
Ideálně tedy mít toto v nějaké tašce či malém batůžku zvlášť.

Vše ať si balí kluci sami a rodiče prosíme o kontrolu vybavení a po zabalení kontrolu batohu.
Jinak si pak nepoznají svoje věci jako je třeba spodní prádlo a ponožky.

JÍDLO

Stravování je kompletně zajištěno, stačí tedy jen láhev s pitím, jak už bylo psáno výše.

Kdo z mladších by měl problém s přespáním, je možné se individuálně domluvit.
V tom případě mi zavolejte a probereme to osobně.

Akéla.