Naše tábory 2017

V průběhu celého července skautské středisko Hraničář z Trutnova uspořádalo celkem čtyři letní tábory.

Prvním z nich byl z velké části pracovní tábor starších skautů a skautek na naší základně Hájenka. Během dopoledne vždy děti za pomoci vedoucích prováděly různé opravy chalupy a zvelebovaly také okolí. Brousily a natíraly okna, malovaly stěny místností, zpevnily ohniště, zbudovaly venkovní schodiště, upravily okolí studánky, usadily do země čtyři totemy, postavily ze dřeva bránu a vlajkový stožár atd. Během odpoledne je pak čekala zasloužená zábava v podobě her, sportů a chemických pokusů.

Druhým z táborů byl vodácký putovní tábor skautů z oddílu Delaware. Hoši se vypravili sjíždět řeku Sázavu na kánoích a zažili při tom mnohá dobrodružství i legraci.

Třetí tábor byl také putovní, tentokrát pěší. Několik skautek z oddílu Absarok se vydalo na romantické putování přes Jeseníky. Holčičí pohodičku i drsné přežití v divočině završily návštěvou stezky v oblacích na Králickém Sněžníku.

Poslední tábor se konal v Rybné nad Zdobnicí v Orlických horách a byl to stanový tábor menších dětí tzv. světlušek a vlčat. Tématem etapové hry i celého tábora byl “Tajuplný ostrov”. Během plnění úkolů etapovky se děti naučily dovednosti potřebné k přežití v přírodě, hrály hry, sportovaly, chodily na výlety a otužovaly se v řece Zdobnici.

Jak děti, tak vedoucí si na táborech užívali skvělou atmosféru a již nyní se těší zase na další pěkné táboření za rok.