Přechod Jestřebích hor

Skautské středisko Araukarit z Malých Svatoňovic pořádalo letos již 17. ročník Přechodu Jestřebích hor. Akce se konala o víkendu 18. – 19. 5. 2013 a byla určena pro všechny skautské oddíly nejen z blízkého okolí. TRUTNOVŠTÍ SKAUTI SAMOZŘEJMĚ NEMOHLI CHYBĚT.

Z našeho střediska dorazili skauti z oddílu Delaware, světlušky a skautky z oddílu Absarok a roverská družina Motáci. Každý oddíl podle svých zvyklostí a možností zdolal část cesty vlakem či autobusem a zbytek došel s bágly na zádech pěšky.

Na místě srazu (Paseka) jsme se potkali s dalšími skautskými oddíly např. z Malých Svatoňovic, Úpice, Rtyně v Podkrkonoší či z Chlumce nad Cidlinou.

Po postavení stanů a občerstvení Lída připravila skautkám a světluškám poznávačku volně rostoucích bylin a dřevin. Také jsme si vyměňovali pamětní lístečky s cizími skauty a seznamovali se.

Po zahajovacím nástupu všech oddílů se začaly hrát společné hry, na které se všichni těšili. Kdo už byl z věčného běhání a házení unavený, mohl využít další nabízený program a tím bylo malé lanové centrum v lese. Trutnovským světluškám se zde dařilo výborně a lezení po lanech je moc bavilo. Splnily zde i 4. bod světluškovského zákona – “Světluška je statečná a veselá”.

V podvečer účastníci využili volný čas k odpočinku, povídání s novými a stávajícími kamarády nebo k procházce na nedalekou rozhlednu Žaltman.
Všichni, kteří na Pasece přespávali do neděle, si s chutí zazpívali a pobavili se u společného večerního ohně, který utužil nově navázaná přátelství.

Neděle již byla ve znamení bourání stanů, balení a odchodu k vlaku.

AKCE SE ZDAŘILA, DĚKUJEME VŠEM POŘADATELŮM ZA SKVĚLOU ORGANIZACI A PŘÍŠTÍ ROK SE JISTĚ ZÚČASTNÍME ZASE.