Trutnovští Aligátoři vyhráli Svojsíkův závod

V sobotu 27. 4. 2019 pořádalo skautské středisko Zvičina ze Dvora Králové nad Labem Svojsíkův závod. Je to tradiční akce konaná vždy v lichých letech. V pořadatelství se střídají střediska z různých měst a na kola okresní navazují v červnu kola krajská a v září pak kolo celostátní.

Závodu u nás na Trutnovsku se zúčastnilo 12 dívčích hlídek a 8 hlídek chlapeckých. Jednotlivé soutěžní družiny čítaly 4 – 8 členů a utkaly se v dovednostech jako orientace podle mapy, zdravověda, šifrování, historie, poznávání přírodnin, skládání origami nebo jízda na koloběžkách po dopravním hřišti a dalších. Dobrodružné bylo pro děti přecházení slackline nad potokem nebo řešení krizové situace, kdy se připletly k simulovanému loupežnému přepadení. Celý závod byl motivován příběhem Rychlých šípů ve Stínadlech a ježek v kleci samozřejmě nechyběl. Vyndat ho z klece se podařilo 19 hlídkám z dvaceti.

Než rozhodčí spočítali body za všechna stanoviště, zabavili se zatím skauti a skautky sami. Z vlastní iniciativy si zahráli hru, při které využili šikovnost, sílu, rychlost, dobrý skokanský odraz i spolupráci. Hra měla spoustu diváků. Také prezentační plakáty družin získaly dost pozornosti.

Vítězi Svojsíkova závodu se v chlapecké kategorii stali Aligátoři ze střediska Hraničář v Trutnově. Dívčí kategorii ovládl Milada team ze střediska Zvičina ve Dvoře Králové. Trutnovské skautky dosáhly také pěkného výsledku. Lvice Průzkumnice se umístily na krásném 5. místě a Lvice Omegy obsadily 7. příčku. Vítězům i poraženým gratulujeme ke skvěle zvládnutému závodu a pořadatelům za bezvadný zážitek a skvělé zázemí.