Zemřel bratr Karel Macháček – Marabu

Po krátké nemoci nás v úterý 7. května 2013 navždy opustil bratr Marabu. Každé vlče i skaut u nás na středisku HRANIČÁŘ Trutnov ví, kdo byl Marabu, málo kdo už znal jeho jméno – Karel Macháček. Byl skaut tělem i duší. I když letos bychom s ním oslavili jeho 82 narozeniny, byl duchem stále kluk, vždy v dobré náladě.

Často chodil mezi skauty a vždy ho zajímalo dění nejen v našem středisku. Jako člen oddílu Velena Fanderlika jezdil na různé akce po republice. Vše se snažil dokumentovat a aktivně sledovat.

1968 – čekatelská zkouška
1998 – lesní škola kmene OS, Červený Hrádek
2001 – vůdcovská zkouška
2002 – Instruktorská škola kmene OS, Lašovice – chata Onen Svět
2003 – instruktorská kvalifikace

Členem Kmene dospělých byl od roku 1990 a od roku 2003 až do současnosti byl vůdcem tohoto oddílu. Byl držitelem několika skautských vyznamenání.

Na každý letní tábor našeho střediska musel dorazit – cestou necestou, stačil mu azimut a dobré boty. A my jsme ho vždy rádi viděli.

Přáli bychom všem malým vlčatům i větším skautům, aby v Junáku nalezli takový domov – zázemí a vytvořili si celoživotní vazby a přátelství, jako se to povedlo bratru Marabuovi. Už nám nedovypráví vše, co za svůj bohatý život zažil. Budeme si muset vystačit s vlastními příběhy a ty budou i o něm.

Máme velký vzor a budeme se snažit žít čestně a obětavě jako on.

Čest jeho památce.