30.1. – akce Vlci na sněhu

Tak je tu náhradní program za naši 3. výpravu na AICHELBURG. Co zažijeme ?
Závody ve stavbě sněhuláků, pořádnou sněhovou bitvu, sáňkování na para a závody psích spřežení. Čtěte dále …

Uděláme si náhradní program venku i na klubovně.
Sraz v devět na klubovně. Zatopíme a pak průběžně budeme venku u klubovny. Uspořádáme závody ve stavbě sněhuláků. Dneska jsem zkoumal sníh a lepí to. Navíc přes noc má ještě připadnout, takže materiálu bude dosti. Můžeme vymodelovat třeba indiánskou vesnici nebo nějaký zajímavý tvar. Fantazii se meze nekladou. Připravte si nápady. Uděláme i nějaké soutěže a pořádnou koulovačku. Pak bychom si uvařili čaj a posvačili a po obědě vyrazili na para nebo tam někam sáňkovat. Uspořádáme i závody psích spřežení. Předpokládaný konec bude kolem třetí až čtvrté hodiny podle zimy a toho, jak nás to bude bavit.

VYBAVENÍ
K tomu všemu je zapotřebí dobré oblečení na ven, ve kterém se můžete válet ve sněhu. Rukavice, čepici, šálu a jiné ochranné pomůcky proti zimě. Vezměte si s sebou taky nějaký kovový nejlépe nerezový hrníček na čaj. Svačinu a ptií na půl dne, myslím tím něco k obědu a pak něco navíc na dopoledne i odpoledne podobně jako na celodenní výlet.

Pak důležitá výbava jsou sáňky a kdo nemá tak bob nebo lopatu, ale sáňky jsou určitě lepší pro účely psích spřežení ;o))

Další program v průběhu bude překvapením. Možná si zahrajeme na zlatokopy, vlky a lupiče – na motivy příběhů Jack Londona.