5. vlčácká výprava (17.-18.2.2012)

Měsíc už je pryč a je tu opět nová výprava, tentokrát na lesní hrádek Aichelburg. Při třetí etapové hře prověříme další rytířskou vlastnost a tou je moudrost a rozvaha. Zopakujeme si šifry a morseovku. Také vyzkoušíme různé hlavolamy, které si sami doneste. Sraz bude v pátek 17.2.2012 v 17:00 na klubovně. Druhý den ráno vyrazíme do Horního Maršova na hrádek Aichelburg, kde si zahrajeme již třetí etapovou hru. Také si zde uvaříme oběd. Konec akce bude v sobotu 18.2. v 15:30 na klubovně. Pokud by někdo nemohl přespat na klubovnách je možné se dohodnout, že se k nám přidá v sobotu v 7:30 ráno na klubovně. Pokud by někdo z rodičů chtěl vyrazit společně s námi a zažít nějaké dobrodružství jste srdečně zváni.

Co bude potřeba ?

Na pátek a přespání – spacák, karimatku, oblečení na spaní, jídlo a pití, na ráno hygienu. Kdo má tak vezměte hudební nástroj. Můžete připravit i nějakou hru nebo zábavnou scénku. Přineste si také z domova hlavolamy a vyzkoušíme si jak jsme šikovný a zda se nám podaří je poskládat. Potrénujeme šifry, které budete potřebovat druhý den při etapové hře.

Na sobotu si pak vezměte teplé zimní oblečení, šikovné jsou návleky do sněhu, kvalitní boty co se jen tak nepromočí a ve kterých nezmrznete, náhradní teplé ponožky, rukavice, čepici, pláštěnku, uzlovačku, KPZtku, zápisník a tužku, šátek.

K snídani vlastní jídlo, čaj uvaříme společný. K obědu pak si uvaříte sami polévku na oddílových plynových vařičích – vezměte si proto polévku v pytlíku, co máte rádi, ešus, lžíci, pečivo, co sníte k polévce a ve zvláštní láhvi půllitr čisté vody na vaření. Dále potřebujete svačinu a pití na celý den. K pití je ideální čaj v termosce a v druhé plastové lahvi mít ten půllitr vody na vaření.

Potřeba je dobrý batoh, do kterého to všechno sbalíte. Věci na pátek na spaní necháme na klubovně a pak si je tam na konci akce zase vyzvednete.

Účastnický poplatek za cestu, ubytování, vstupenku na hrádek, plynové bomby, čaj atd. je 100 Kč.

POZOR! novinka na pátek si přineste boby, lopaty či igelitové pytle půjdeme se klouzat a vozit.

Dobývání hradu zdar. Akéla a rada starších (Štika, Vojta, Elza, Goli, Valach)