6. výprava smečky Vlčat – 29.-30.5.2010

Tak sraz bude tuto sobotu v 8:30 na naší klubovně. Tam bychom si odložili spacáky a karimatky, věci na spaní a to co nebude potřeba na výpravě. V 9:10 nám jede vlak do Chvalče. Odtud pak půjdeme dle instrukcí Breta a Pelecha k cíli naší výpravy do Bukové rokle. Podle situace pak zvolíme návrat do Chvalče a nebo do Petříkovic odkud pojedeme zpátky vlakem do Trutnova. Návrat buď 16:35 a nebo 18:35 podle počasí a jak to budeme stíhat …

PROGRAM NA VÍKEND
—————————-
SOBOTA: od rána do večera výprava, pak ubytování na klubovně, večeře,
večerní program a příprava materiálu na výrobu rohoží na druhý den, přespání na klubovně.

Večer si na klubovně zahrajeme různé hry, zazpíváme za doprovodu kytar a jiných hudebních nástrojů. Kdo na něco hraje vezměte si to s sebou.

NEDĚLE: rozcvička, snídaně, výroba rohoží, hry, oběd, dodělávání rohoží, hry, úklid a odpoledne kolem 16:00 konec akce.

Na výpravě v sobotu bude možnost sehnat pruty na výrobu proutěných rohoží do Tee-Pee, které máme mít s sebou na tábor.
Ti, kteří nepojedou pomohou ostatním a nebo si mohou vyrobit rohož na příští rok. Určitě se neztratí. Rohože pak bude možné
uskladnit na klubovně s tím, že se rok opět použijí. Tento víkend právě bude šance si rohože vyrobit, kdo si nezvládne vyrobit rohož
o víkendu, tak si ji bude muset vyrobit sám doma za pomocí rodičů či kamarádů, jinak nebude mít na táboře na čem spát.
Proplétané postele jako byly loni na táboře letos nebudou. Nahradí se právě rohožemi, které jsou pevnější a nebudou se propadat až na zem.

A co by jste měli mít s sebou ?

PENÍZE: Budeme vybírat 150,- Kč na sobotu a neděli. Kdo může pouze v sobotu 50,- Kč (pouze výprava a nebude chtít večeři). 50,- Kč na provaz kdo nesežene vlastní viz níže.

NA KLUBOVNU: karimatku a spacák, oblečení na spaní, kartáček, pastu, mýdlo, ručník, roličku toaletního papíru, přezuvky,
hudební nástroje, zpěvníky – to vše si necháme na klubovně, nepotáhneme to s sebou na výpravu nemusíte se bát.

JÍDLO: Jídlo a pití na celý den na sobotní výpravu. V sobotu večer a v neděli přes den bude jídlo hrazeno z peněz, které vybereme
v sobotu ráno na klubovně viz PENÍZE. Vezměte si s sebou ešus, velkou lžíci, jednu či dvě pytlíkové polévky, chléb, půl litru pitné vody.
Budeme s sebou brát 2 plynové vařiče, takže bude možnost si uvařit v ešusu teplou polévku. Ideální bude mít dvě lahvičky, jednu větší na pití
a druhou menší půllitrovku s pitnou vodou. Taky si vezměte kelímky na čaj a kdo může tak pár pytlíků čaje a cukr.

OBLEČENÍ: pláštěnka, pevná a nepromokavá obuv (půjdeme lesem a kolem potoka), teplé oblečení podle počasí, náhradní ponožky

VĚCI NA VÝROBU ROHOŽÍ:
pevný provaz na vázání rohože, se kterým svážeme nasbírané pruty je ho zapotřebí celkem hodně (cca. 10 metrů)
podle toho jak pevnou postel chcete. Měl by to být provaz pevný ne příliš tlustý (2-4mm) ne žádná velká umělotina.
Docela dobrý se dá sehnat u Melichara a nebo v Máji v domácích potřebách. Kdo nesežene tak mu můžu nějaký odprodat,
pak si ale vezměte na to peníze, do 50,- Kč by mělo bohatě stačit.
Dále nějaká ostrý zavírací nůž, skládací pilku, kleště na pruty nebo něco čím je bude řezat a pak čistit.

DALŠÍ VĚCI: vybavenou KPZtku, uzlovačku, svůj skautský zápisník, tužku na psaní
a kdo by si chtěl něco plnit ze Stezky vlčat (nováčkovskou, stříbrnou stopu) tak stezku.

Snad jsem na nic nezapomněl. Je toho mnoho vím, ale zase se něco naučíte a zažijete.
Uvaříme si, zablbneme, přespíme ve spacáku a vyrobíme si indiánskou lenošku na tábor (rohož).
A to za to stojí co myslíte ?

POZOR !!! ODEPIŠTE MI VŠICHNI – kdo pojede nebo nepojede, kdo jen v sobotu a kdo bude až do neděle,
případně, kdy můžete abychom to podle toho zvládli zkoordinovat. Je taky možné se o tom bavit na naší diskusní skupině
Účast či případné omluvy budou bodovány ;o)). Předejte tyto informace i ostatním díky.

Dotazy piště mailem a nebo SMSkou, či volejte na moje číšlo 732 424 313

Těšíme se s Elzou na vás Adios Akéla.