Babylonské léto mezi skauty

Uplynulou sobotu 3. 10. 2015 proběhl u skautských kluboven již 11. ročník akce nazvané Babí léto mezi skauty tentokrát s mírnou úpravou názvu na Babylonské léto. Akci připravili členové trutnovského střediska Hraničář nejen pro skauty a skautky, ale také pro rodiče dětí a širokou veřejnost.
Nikterak nám nevadilo, že babí léto již skončilo a začal podzim, a s chutí jsme si při různých aktivitách zavzpomínali na letní tábor s názvem Babylon. Příchozí si mohli postavit ze špalíků dřeva vlastní babylonskou věž a vyzdobit si ji podle svého barevnými pastelkami. Propletli se pavučinou cizích jazyků, překročili po lanové lávce pomyslnou řeku Eufrat, rozebrali a znovu vystavěli věž Yenga nebo objevili záhadné jméno země Ašran. U dětí i dospělých se těšilo velké oblibě opékání hadů na ohni, stavění pevností z kartonových krabic a houpání na laně. Na židlích si zahráli pohybovou hru „Oheň, vítr, povodeň“. Batolata a předškoláci využili velké týpí ke hrám na honěnou a schovávanou.
Tu a tam zazněl zvuk rohu a z nebe začala padat „mana“ (původně drobný hebrejský pokrm, v našem případě bonbony). V tu chvíli se seběhly všechny děti pod okna klubovního domu a nadšeně sbíraly sladkosti, které jim byly odměnou za skvěle odvedenou práci při plnění různých úkolů.
Během akce skautky hostům nabízely také hroznové víno, cukroví a vlastnoručně upečené mini pizzy.
Skvělou atmosféru dne doplnilo teplé počasí, dobrá nálada všech zúčastněných a přátelské rozhovory nejen u plamenů ohně. V závěru sobotního odpoledne jsme s úžasem obdivovali hořícího čerta, kterého vyřezal a přivezl nový pomocník u oddílu vlčat.
Děkuji za pečlivé přípravy všem organizátorům.