Betlémské světlo pro Trutnov 2014

Letos již po šesté přivezou skauti ze střediska HRANIČÁŘ Betlémské světlo pro Trutnov. Pojedou pro něj vlakem z Trutnova do Jaroměře v sobotu 20. prosince 2014. Zpátky se vrátí rychlíkem R 927 Rozkoš, jako oficiální kurýři. Na každé zastávce čekají další skauti či jiní kurýři, kteří si světlo připalují a šíří dál. Rychlík by měl do Trutnova dorazit v 15:20. Na hlavním vlakovém nádraží bude, pak možné světlo získat do 16:00. I zde se většinou potkáme s množstvím dalších kurýrů, kteří se už na nás za ty roky napojili. Je to vlastně taková štafeta, kterou si lidé postupně předávají světlo až z Betléma v Izraeli.

U nás v Trutnově bude světlo možné získat i na dalších navazujících akcích

Harmonogram akcí v Trutnově:

SOBOTA 20.12.

V 11:41 vyrazí skupina vlčat, světlušek, skautů a skautek vlakem do Jaroměře, kde převezme světlo od skautských kurýrů směřujících vlakem z Pardubic do Liberce. Zpátky z Jaroměře už pojedeme jako kurýři a budeme světlo připalovat zájemcům na vlakových zastávkách jako je Česká Skalice, Starkoč, Červený Kostelec, Malé Svatoňovice a dalších. Do Trutnova dorazíme v 15:20 na hlavní vlakové nádraží, kde bude možné světlo získat až do 16:00. Sem si pro světlo přijedou skauti z Hostinného a další dobrovolní kurýři.

R 927 Cidlina: Jaroměř – Trutnov hl.n.

Čas: Stanice:
14:20 Jaroměř
14:31 Česká Skalice
14:39 Starkoč
14:49 Červený Kostelec
14:55 Rtyně v Podkrkonoší
14:59 Malé Svatoňovice
15:04 Velké Svatoňovice
15:15 Trutnov střed
15:20 Trutnov hl.n.

NEDĚLE 21.12.

Druhý den začneme v 8:30 rozdávat světlo u kostela Narození Panny Marie, kde se v 9:00 zúčastníme mše svaté a zapálíme svíce na velkém adventním věnci a na oltáři. Světlo bude v kostele stále k dispozici až do 24. prosince (ve vstupních prostorách u mříží). Odpoledne zavezeme světlo do místních pečovatelských domů (Dělnická, Kryblická, R.Frimla) a předáme dárečky, které vyrobili naši mladší členové (vlčata a světlušky), místním seniorům.

PONDĚLÍ 22.12.

Odpoledne kolem 15:00 dorazí světlo i na městský úřad v Trutnově, kde světlo předáme starostovi a radě města Trutnova.

ÚTERÝ 23.12.

Večer od 17:00 do 18:00 na Krakonošově náměstí v Trutnově (u radnice) si společně s Vámi zazpíváme vánoční koledy. Zde budeme rozdávat Betlémské světlo a kdo nebude mít vlastní lampičku, dostane ji od nás, aby si mohl světlo odnést domů.

Další informace o Betlémské světle

se dozvíte na adrese http://www.betlemskesvetlo.cz/

Myšlenka pro letošní ročník byla převzata ze 14. kapitoly listu Římanům (17–19): „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“. Vysvětluje, že život je mnohem více než konzum a měli bychom se více zaměřit na mír, spravedlnost a šíření radosti.

A jak to vypadalo v předchozích letech ?

Kontakt na hlavního organizátora:

Martin Klenčík (Akéla)
E-mail: akela.hranicar@skaut.cz