Betlémské světlo pro Trutnov 2022

Vánoční svátky se blíží a s nimi již tradiční akce Betlémské světlo pro Trutnov. V sobotu 17. prosince budou skauti po celé republice rozvážet Betlémské světlo vlaky. Kterými? Co to je Betlémské světlo? To a další informace lze nalézt na oficiálních stránkách www.betlemskesvetlo.cz.

Skauti z našeho střediska HRANIČÁŘ každoročně jezdí pro světlo vlakem do Jaroměře, odkud jako oficiální kurýři vezou světlo do Trutnova. Zapojují se tak do obří štafety. Letos přijedou rychlíkem R 925 Krakonoš. Na každé zastávce budou světlo připalovat dalším skautům nebo kurýrům. Na hlavním vlakovém nádraží v Trutnově bude možné světlo získat v sobotu 17.12.2022 od 13:20 do 14:00. Tam dorazí i další kurýři, kteří se už na nás v průběhu let napojili. Světlo už doputovalo letecky z Betléma v Izraeli do Vídně v Rakousku a dále vlakem do Brna.

U nás v Trutnově bude světlo možné získat i na dalších navazujících akcích …

Harmonogram akcí v Trutnově:

SOBOTA 17.12.

V 9:43 vyrazí skupina vlčat, světlušek, skautů a skautek vlakem do Jaroměře, kde převezme světlo od skautských kurýrů směřujících vlakem z Pardubic do Liberce. Zpátky z Jaroměře už pojedeme jako kurýři a budeme světlo připalovat zájemcům na vlakových zastávkách jako je Česká Skalice, Starkoč, Červený Kostelec, Malé Svatoňovice a dalších.
Do Trutnova dorazíme ve 13:20 na hlavní vlakové nádraží, kde bude možné světlo získat až do 14:00. Sem si pro světlo přijedou skauti z okolí a další dobrovolní kurýři.

R 925 Krakonoš: Jaroměř – Trutnov hl.n.

Čas: Stanice:
12:19 Jaroměř
12:33 Česká Skalice
12:41 Starkoč
12:51 Červený Kostelec
12:57 Rtyně v Podkrkonoší
13:01 Malé Svatoňovice
13:05 Velké Svatoňovice
13:16 Trutnov střed
13:20 Trutnov hl.n.

NEDĚLE 18.12.

Kostel

Ráno od 9:00 přineseme Betlémské světlo do kostela Narození Panny Marie na mši svatou. Zapálíme svíce na velkém adventním věnci a na oltáři.
Rozdávat ostatním ho budeme po mši až do 10:20. Potom bude světlo v kostele k dispozici 23. – 24. prosince (ve vstupních prostorách u mříží).

Pečovatelské domy

Od 16:00 budeme rozvážet světlo do místních pečovatelských domů (Dělnická, Kryblická, R.Frimla, Tichá) a předáme našim seniorům perníčky, které vyrobili naši mladší členové.

STŘEDA 21.12.

Krakonošovo náměstí – vánoční trhy

Ve středu Vás srdečně zveme od 16:30 do 17:30 na Krakonošovo náměstí v Trutnově. Na vánočních trzích u pódia si společně zazpíváme vánoční koledy v podání dětí z Muzikantského ráje pod vedením Radka Maliny a Radka Matysky. Na začátku promluví kněz a skaut Ján Kubis o Betlémském světle a dá požehnání všem, kteří světlo šíří nebo si ho ponesou do svého domova. Můžeme se těšit na živý betlém, který nám přiblíží vánoční příběh z Betléma. Josef nám předá symbolicky Betlémské světlo ze své lucerny. Následně budeme Betlémské světlo rozdávat  u stánku. Kdo nebude mít vlastní lampičku, dostane
od nás sklenici se svíčkou, aby si každý, kdo chce, mohl světlo odnést domů.

Další informace o Betlémské světle

se dozvíte na adrese http://www.betlemskesvetlo.cz/

A jak to vypadalo v předchozích letech ?

Kontakt na hlavního organizátora:

Martin Klenčík (Akéla)
E-mail: akela.hranicar@skaut.cz