Setkání vůdců

O minulém víkendu se v Hostinném uskutečnilo velké setkání skautských vůdců. Mezi cca 120 účastníky bylo i šest vedoucích ze střediska Hraničář Trutnov. Po celý víkend byl připraven pestrý program …

O minulém víkendu se v Hostinném uskutečnilo velké setkání skautských vůdců. Na akci byli pozváni všichni skautští vedoucí z celého královéhradeckého kraje a zhruba 40 instruktorů. Mezi cca 120 účastníky bylo i šest vedoucích ze střediska Hraničář Trutnov.

Po celý víkend byl připraven pestrý program, který zahrnoval nejen přednášky o programu pro světlušky, vlčata, skauty a rovery, ale i herecký workshop s herečkou Marií Doležalovou nebo beseda se slavným spisovatelem dobrodružných knih Milošem Zapletalem z Liberce. Nechybělo ani promítání filmu Skauťáci nebo povídání o duchovním životě ve skautském oddílu. Kdo si chtěl vyčistit hlavu nebo protáhnout tělo, využil nabídky lanového parku, tvořivých kurzů nebo deskových her.

Sobotní večer vyvrcholil oslavou 100 let skautingu v Čechách, která začala perfektním koncertem dechového Big Bandu žáků ZUŠ z Police nad Metují a pokračovala tancem a poslechem moderní hudby. Nespavci pak mohli ještě do brzkých ranních hodin posedět v improvizované čajovně.

Nedělní dopoledne bylo zasvěcené skautské mši svaté, pro nevěřící pak příběhům a písním. Na závěr celého setkání se uskutečnil velký sportovní turnaj v ringu, ping-pongu a florbalu.

Velký dík patří orgnizátorům akce nejen z řad Krajské rady Junáka, všem lektorům, středisku DOBRáček v Hostinném i kuchařkám tamního gymnázia.