Víkend sv. Jiří – Hájenka

Tento víkend 23.- 25.4. 2010 se uskuteční významná akce naší Vlčí smečky. V pátek v 15:45 máme sraz na klubovně. Pak společně odjíždíme na Hájenku, kde se budeme společně připravovat na závody a slib. Večer pokud bude hezké počasí a všecko se vydaří je v plánu malý oheň, kytara a noční překvapení. Druhý den 24.4. je svátkem všech skautů (svátek sv. Jiří).

O tomto svátku je možné skládat slib. Podle hesla kdo je připraven není překvapen i u nás je několik nováčků připraveno ke slibu. Je to pro smečku veliká událost, kdy nováčci u poradní skály stvrzují svým slibem věrnost vůdci, smečce a jejím zákonům. Členem smečky nemůže být každý, a proto slibu předchází nováčkovská zkouška, při které nováček dokazuje svoji připravenost stát se právoplatným členem smečky. V sobotu nás také čeká příprava na závody. Je to jedinečná šance jak si vyzkoušet věci, které se na klubovně vyzkoušet nedají. Budeme se učit různé typy ohňů, vyzkoušíme si výrobu provizorních nosítek, zopakujeme si uzle, orientaci v terénu pomocí buzoly a mnoho dalšího. Nebude to všecko jen učení, ale zahrajeme si u toho také hry. V sobotu odpoledne se pak vydáme na klubovny, kde přespíme do neděle. V neděli 25.4. od 10:00 jsou zváni na klubovnu všichni rodiče a kamarádi, kteří se chtějí podívat, jak to vypadá u nás na klubovně a co, že to pořád na schůzkách a výpravách děláme. V 11:30 pak bude konec celé akce.