Berušky páté nejlepší v Královéhradeckém kraji!

Členky trutnovské skautské družiny Berušek, které zvítězily v okresním kole „Závodu světlušek o putovní vlajku náčelní“, odjely v pátek do Červeného Kostelce, aby tam strávily příjemný víkend s ostatními světluškami a vlčaty (skautky a skauti 6-11 let). Celé tři dny se nesly v duchu přátelství a pozitivně naladěné atmosféry, přestože v sobotu proběhl závod v rozličných dovednostech mezi 22 družstvy z celého Královéhradeckého kraje. Závodníků se do Kostelce sjelo zhruba 130 a k tomu asi stovka dospělých jako doprovody hlídek, rozhodčí na stanovištích nebo členové servis týmu.

Červený Kostelec, 3. – 5. 6. 2016

Pořadatelé ze skautského střediska v Červeném Kostelci připravili účastníkům nejen skvělé zázemí a kvalitně připravený závod. Secvičili také krátké divadelní představení na motivy pohádkových postaviček Asterixe a Obelixe. Celý závod včetně doprovodného programu probíhal motivován tímto příběhem a soutěžící děti ho samy prožívaly přímo během závodu. Večer po vyhlášení výsledků bylo třešničkou na pomyslném dortu promítání filmu o Asterixovi a Obelixovi v místním kině. Tím ovšem celá akce neskončila. Vyvrcholení přišlo v neděli, kdy při velké společné hře všech účastníků došlo k osvobození druida Panoramixe. A stalo se tak zásluhou všech dětí bez rozdílu věku nebo města, odkud pocházejí.

Trutnovským světluškám Beruškám se během závodu dařilo dobře. Chybělo jen kousek štěstíčka na některých stanovištích, aby dosáhly ještě většího úspěchu. Nepodařilo se jim bohužel postavit stan neobvyklého střihu, zato však excelovaly např. na stanovištích „Komunikace“nebo „Zdravověda“. Skvěle si vedly i při poznávání dopravních značek a při práci s mapou. Vybojovaly tak krásné 5. místo z 11 dívčích družin.

Do celostátního kola postupují pouze vítězové všech krajských kol a v případě Královéhradeckého kraje to jsou světlušky z Lázní Bělohradu a vlčata s Červeného Kostelce.

Další podobný závod se uskuteční znovu za 2 roky a budeme se na něj pečlivě připravovat, abychom opět obstály se ctí.
Velké poděkování patří všem pořadatelům za skvěle zvládnuté přípravy i průběh celé víkendové akce.

Za oddíl skautek a světlušek Absarok z Trutnova
Blanka Radiměřská.