Betlémské světlo do Trutnova (19. a 20. 12. 2009)

Na střediskové radě se odsouhlasila akce Betlémské světlo pro Trutnov. A tak tu píšu první informace k této akci. Skupinka našich skautů vyrazí v sobotu 19.12.2009 vlakem v 10:41 z Trutnova do Jaroměře. Tam dojde k připálení Betlémského světla do našich lamp a luceren. Potom vlakem R 853 Rozkoš, který odjíždí z Jaroměře ve 12:21 přivezeme světlo do Trutnova.

Na zastávkách Jaroměř, Česká Skalice, Starkoč, Červený Kostelec, Rtyně v Podkrkonoší, Malé Svatoňovice, Velké Svatoňovice, Trutnov střed a Trutnov hl.n. budeme společně s ostatním skauty z okolních středisek připalovat světlo ostatním lidem. Ve 13:20 má vlak dorazit do Trutnova. Zde budeme do 14:20 světlo připalovat případným zájemcům. Potom světlo zaneseme na klubovnu. Někteří z nás si pak světlo vezmou i domů a budou ho udržovat do dalšího dne. V neděli 20.12. pak zaneseme světlo na mši svatou v 9:30 do hlavního trutnovského kostela Narození Panny Marie. Zde se světlem zapálí 4. svíce na velkém adventním věnci a paškál. Světlo zde bude hořet u vchodu do vánoc 24.12. a tak bude k dispozici všem, kteří se nemohou na akci dostavit. Po mši svaté se bude světlo předávat lidem před kostelem. Následně se přesuneme na Krkonošovo náměstí k velkému Betlému. Tam budeme od 11:00 do 12:00 připalovat světlo veřejosti. Poté někteří znás rozvezou světlo k našim Oldskautům, do domovů důchodců a do domů s pěčovatelskou službou. Chceme se tímto zapojit do celosvětové akce síření Betlémského světla v adventní době z místa narození Ježíše Krista v Betlémě. Informace o této akci v ČR naleznete také na webu www.betlemskesvetlo.cz. Tuto akci se budeme snažit pořád pravidelně každý rok a doufáme, že se z toho stane pěkná tradice našeho skautského střediska. Chceme tak přinášet radost do domovů našich blízkých, přátel a kamarádů, ale také do domovů opuštěných a nemocných lidí.