Mikulášsko-vánoční Hájenka – průběh a foto

V pátek k večeru jsme dorazili s dětma na Hájenku. Ubytování osazenstva a večerní program byl pod taktovkou Káti a Romči. V sobotu ráno v osm budíček, rozcvička a snídaně. Dopoledne hry s Ráďou (seznamovačka, zvířata) a pak soutěž pro malé, kterou nachystali Káťa s Romčou. V poledne oběd a odpoledne soutěž pro mladší, kterou tentokrát nachystali Meďák s Lídou.

Šawadajové se zabývali s řemeslnou zručností výrobou stojánku pod stromeček. Když se setmělo, jednotlivé týmy secvičovali scénky na večer. Pak jsme společně vyzdobili klubovnu a vánoční stromeček. Za večeři a vůbec celkově, zde musíme pochválit Pamelu Džemovou a Carmen Máslovou, neboť pudink s piškotama, tak to tu ještě nebylo. Jen tak dál děvčata ;o) Řád zlaté vařečky vás jistě nemine. Večer pak proběhlo vyhodnocení výsledků soutěží a následovali scénky. Když už jsme se nemohli dočkat, dorazil Mikuláš s čertem a přinesli nám dárky. Každý, kdo chtěl něco dostat, musel také něco předvést. Některé kousky byly opravdu zajímavé. Čert odnesl v pytli do pekla pár výtečníků, kteří odmítali se vykoupit písní či nějakým jiným nacvičeným kouskem ze svého repertoáru. Musel je však následně pustit, protože měli v pekle plné klece. Jo holt hříšníků je dneska přebytek. Společně jsme jim ke konci zazpívali dvě písničky. Pak proběhlo ještě pár scének a na závěr před spaním jsme si společně zazpívali vánoční koledy. V neděli v osm ráno opět budíček, rozsvička, snídaně. Dopoledne úklid Hájenky a okolí. Oběd. Odpoledne pak doklízení a hra Aktivity. Nakonec společné foto zbytku osazenstva a odchod na autobus. Všem, kteří se podíleli na přípravě patří dík.

Fotky z této akce najdete už na Rajčeti.