EXPEDICE RUMBURAK

Okresní kolo Závodu vlčat a světlušek tentokrát pod názvem Expedice Rumburak se konalo o víkendu 20. – 22. dubna 1012 ve Vrchlabí. Je to tradiční akce probíhající vždy v sudých letech po celé republice. Malí skauti (vlčata a světlušky) soutěží v různých disciplínách např. první pomoc, dopravní značky, manuální zručnost, fyzická zdatnost, problémové situace, komunikace, kuchařská dovednost, orientace a další.

Kromě toho mají vynikající příležitost navazovat nová přátelství s dětmi z jiných měst, naučit se něco nového, poznat města i krajinu dál od domova.
Z trutnovského střediska Hraničář se na závody vydaly dvě soutěžní hlídky – Stopaři a Vlci. Atmosféru velké akce si vyzkoušela i jedna světluška, která ovšem závodila nanečisto společně s družinou Poštolek z Vrchlabí. Celkem soutěžilo 19 hlídek z různých měst. Na jednotlivých stanovištích se děti seznámily s pohádkovými postavami a plněním úkolů se snažily zachránit pohádkovou říši před čarodějem Rumburakem, což se nakonec podařilo.

Trutnovská vlčata vyhrála obdobný závod v roce 2010, kdy získala putovní trofej „Totem náčelníka“. Ten tedy vezla na závod také, aby byl znovu předán do rukou nových vítězů. Těmi se stali Komáři z Úpice. Družina Stopařů z Trutnova se umístila na 3. místě a postupuje do krajského kola, které se uskuteční 1. – 3. 6. v Náchodě. Budeme jim držet palce!