Informace k rekonstrukci

Rekonstrukce kluboven – Horská čp. 73 v Trutnově

Stavebními úpravami bude provedena celková rekonstrukce objektu, především zateplení obálky budovy – tedy obvodových stěn, podlah, střechy, výměna výplní otvorů a další. Současně budou provedeny dílčí úpravy vnitřní dispozice a s tím související vnitřní instalace inženýrských sítí, které budou všechny provedeny nově. Jedná se o nové rozvody zdravotně – technických instalací, ústředního vytápění a elektroinstalace. Stávající objekt je napojen na vodovod, kanalizaci a elektrickou energii. Přípojky jsou funkční a pro uvažované záměry úprav kapacitně vyhovující a zůstávají tedy zachovány beze změn, vyjma vlastní napojení ležaté kanalizace z budovy do přípojky, které odpovídá změnám dispozice a je provedeno nově. Pro vytápění bude budova nově napojena na horkovod města s předávací stanicí umístěnou v 1. PP.

Budou provedeny tyto dílčí změny dispozičního řešení:

1. PP (sklep)

Využití stávajícího 1. PP se v podstatě nemění; dvě sklepní kóje budou využívány pro sklad uhlí a sklad dřeva, zbývající dvě pak nově pro sklad tábornického vybavení. Střední část, kde je přípojka vody s vodoměrnou sestavou a uzávěry bude sloužit jako rezerva – rovněž pro skladování dřeva. V 1. PP bude nově zřízena předávací stanice tepla napojená na novou přípojku horkovodu – SO 02, která bude sloužit pro vytápění objektu a přípravu teplé užitkové vody.

1. NP (přízemí)

Řešení dispozice objektu po úpravách navazuje na stávající komunikační osu propojující uliční a zahradní fasádu budovy, tedy propojení hlavního vstupu z ulice Horské se zadním vstupem od ulice Tkalcovské. V přízemí budou vybouráním stávajících příček zvětšeny pobytové prostory – budou zřízeny tři klubovny přístupné z centrální chodby :

• klubovna – 20 světlušek
  • klubovna – 18 skautek
  • klubovna – 12 předškoláků

V jednotlivých hlavních prostorách jsou umístěna nová kamna pro vytápění a výuku této dovednosti a také umyvadla nebo kuchyňská linka pro hygienu a výuku vaření. Větrání a osvětlení prostor je přirozené – okny v obvodových stěnách. V 1. NP je dále umístěno 1xWC pro děti, 1x WC – mužů a 2x WC žen s umyvadly pro mytí rukou. Je zde rovněž umístěna umývárna se dvěma sprchami a umyvadly, včetně pohotovostního WC pro mokrý provoz. Z chodby je také přístupná oddělená úklidová komora. Prostory jsou větrány okny a současně odtahovány vzduchotechnickým zařízením. Z jedné klubovny je přístupný ještě malý sklad. V přístupových chodbách od obou vstupů jsou v podlahách osazeny čistící zóny pro očištění venkovní obuvi. Schodiště pro přístup do 1. PP i do 2. NP zůstává beze změny; na podestě ze strany zahradního vstupu je osazeno nové okno pro osvětlení a větrání.

2. NP (1. patro)

V tomto podlaží je dispoziční uspořádání analogické, jsou zde opět umístěny tři klubovny a stejně tak jedno nové WC – v pozicích nad sebou:

• klubovna – 22 vlčat
  • klubovna – 18 skautů
  • klubovna – 11 dospělých

Dále je zde 1x WC mužů s umyvadlem, dílna s umyvadlem a kuchyňka. V klubovnách pro děti jsou umístěna umyvadla. V předprostoru klubovny dospělých bude umístěna věšáková stěna pro odložení svrchního oděvu. WC i kuchyňka mají odtah vzduchotechnickým zařízením, ostatní místnosti jsou větrány přirozeně okny.

PODKROVÍ

Prostory stávající půdy jsou upraveny nově pro sklad tábornického vybavení a společný prostor – hernu. Osvětlení a větrání je přirozené novými střešními okny. Pro úklid bude sloužit nová úklidová místnost a bude zde rovněž zřízeno WC s předsíní a umyvadlem. Tyto dva prostory budou větrány nuceně – odtahem vzduchotechnickým zařízením nad střechu budovy.