Město draka – Už ho nesou!

Na začátku května proběhla v Trutnově již tradiční velkolepá akce Už ho nesou! Také světlušky a vlčata z našeho střediska nemohli na této akci chybět. Letos byl novinkou velký průvod prostorových draků. Světlušky z oddílu Absarok vyrobily za pomoci Lídy z velké krabice dračí hlavu. V den D za krásného sobotního rána nám rodiče světlušek i vlčat pomohli nafouknout velké množství pestrobarevných balonků a přivázat je jako tělo draka, jehož krk jsme pak ještě ozdobili žlutým skautským šátkem. V průvodu 16 krásných draků jsme se rozhodně neztratili. Náš drak se divákům (a zejména malým dětem) moc líbil. Byl to drak přelétavý, hlídač hranic mezi Českem a Polskem. Jméno dostal po našem středisku – drak Hraničář.

Po poledni jsme asi 5m dlouhého draka přenesli na nábřeží, kde jsme na příjemném místě pod stromy měli svůj stánek. Pro návštěvníky akce jsme připravili 4 disciplíny, ve kterých hledali poklady – dary země. Hledání pokladů totiž bylo podtitulem letošního ročníku dračích slavností. Celou sobotu jsme si náramně užili a myslím, že jsme nejen našim oddílům, ale i skautingu obecně, udělali dobrou reklamu. Děkuji všem zúčastněným za jejich čas a elán. Děkuji rodičům dětí za pomoc při tvoření draka i za podporu během celého dopoledne.